Jesteś tutaj: AIKIDO / IWAMA / IWAMA

IWAMA

Mała miejscowość w Japonii położona ok. 100 km na północny wschód od Tokio stała się jednym z najważniejszych miejsc dla wielu adeptów Aikido na całym świecie. A to wszystko za sprawą Morihei Ueshiby, który w 1942 roku wraz z całą rodziną przeniósł się na stałe do Iwama i wybudował tam świątynię Aiki Shrine oraz dojo. Od tej chwili życie Morihei Ueshiby poświęcone było całkowicie Aikido.  
   
W ciągu 27 lat spędzonych w Iwama Morihei Ueshiba wywarł trwałe piętno na tym miejscu. Niemal na każdym kroku natrafić można na ślady świadczące o tym, że Iwama jest nierozłącznie związana z Aikido – czy to w postaci popiersia O’Sensei ustawionego przy dworcu kolejowym czy też niewielkiego wodospadu skrytego na zboczu góry Atago-San, gdzie O’Sensei praktykował rytuał oczyszczania misogi.  
 
Jednak miejscem, które zachwyca najbardziej, jest świątynia Aiki Shrine oraz dojo. To tutaj O’Sensei doskonalił Aikido, a zdobywaną przez lata wiedzę przekazywał swoim uczniom. Dzisiaj ci uczniowie należą do grona najwybitniejszych nauczycieli Aikido i dzielą się swoją wiedzą z kolejnymi pokoleniami adeptów Aikido.
 
Ci sami nauczyciele zainspirowali nas. Przekonaj się sam, dlaczego. Odwiedź naszą galerię i zobacz relację z Iwama – miejsca, w którym wszystko się dla nas zaczęło. IWAMA – magiczne miejsce w "sercu" Aikido.
 
A jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o tym magicznym miejscu, zapraszamy na stronę poświęconą Iwama: www.aikido-iwama.pl.
Myśl dnia:

"Those who seek to study Aikido should open their minds, listen to the sincerity of the kami through Aikido, and practice it. You should understand the great ablution of Aiki, practice it and improve without hinderance. Willingly begin the cultivation of your spirit." ~ Morihei Ueshiba

Najnowszy artykuł: Nowy Rok z Aikido
Zapisy na treningi Aikido w Nowym Roku czytaj więcej »
zobacz wszystkie aktualności »


Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Strony WWW - doneta.pl